Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
 • 1 O spółdzielni
  LWSM "Drzewiarz" powstała 11.09.1992 roku na bazie mieszkań zakładowych PPD "Ustjanowa". Zrzesza obecnie 640 członków mieszkających w 15 blokach wielorodzinnych o powierzchni użytkowej około 32 000 m2. Spółdzielnia zajmuje tereny o powierzchni 6,3 ha położone w dolinie rzeki Strwiąż oraz na zboczu Kamiennej Laworty, jednego ze szczytów Bieszczad.
 • 2 Gospodarka gruntami
  Zasoby mieszkaniowe Spółdzielni usytuowane są na gruntach w wieczystym użytkowaniu o łącznej powierzchni według stanu na 31.12.2011 i wynoszą 63.972 m2 . Poprzez podział geodezyjny gruntu w roku 2002 zostało wydzielonych 39 działek w Ustrzykach Dolnych i 1 działka w Solinie.
 • 3 Gospodarka zasobami
  Podstawą działalności LWSM ”Drzewiarz” jest eksploatacja własnych zasobów mieszkaniowych obejmujących lokale mieszkalne. Spółdzielnia posiada 15 bloków zlokalizowanych w dwóch punktach miasta, oraz 1 budynek w Gminie Solina . Ogólna powierzchnia zasobów mieszkaniowych na dzień 31.12. 2011 rok wynosiła 31.503.01 m2 .
 • 4 Rewitalizacja
  Celami rewitalizacji są: przezwyciężenie kryzysu społecznego i zastoju gospodarczego, rozwiązywanie problemów społecznych (w tym walka z patologiami społecznymi), ponowne uruchomienie na danym obszarze procesów rozwoju społeczno – gospodarczego.
 • 5 Gospodarowanie odpadami
  Lokatorsko - Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Drzewiarz przypomina mieszkańcom o konieczności aktualizowania danych dotyczących ilości osób zamieszkałych w lokalu mieszkalnym podanych w deklaracjach dotyczących opłat za wywóz śmieci. Aktualizację deklaracji należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od momentu, gdy zmieniła się liczba osób zamieszkałych.
baner

Aktualności

Regulacja okien - zmiana trybu z letniego na zimowy i odwrotnie

b_150_107_16777215_00_images_stories_00-regulacja-okien.jpgCzy wiesz, że przez nieszczelne okno może uciec aż do 25% energii przeznaczonej na ogrzewanie domu?

Wraz z jesienią nadszedł spadek temperatur. I choć do zimy zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz warto zaplanować sezonową regulację okien i sprawdzenie ich stanu technicznego. Lepiej zrobić to zanim poczujemy powiew wiatru z nieszczelnego okna.  Polecamy więc zadbać o odpowiednią regulację, która jest bardzo prosta i wcale nie wymaga wzywania specjalistycznego serwisu.


TRYB LETNI/ZIMOWY
Możemy samodzielnie zmienić tryb docisku uszczelki z letniego na zimowy i odwrotnie. W trybie zimowym skrzydło maksymalnie przywiera do ramy, co powoduje zredukowanie utraty ciepła. Natomiast w trybie letnim luzujemy docisk uszczelki, dzięki czemu do pomieszczenia przenika świeże powietrze.

JAK ZMIENIĆ TRYB LETNI NA ZIMOWY I ODWROTNIE?
W odpowiedzi na to pytanie pomogą udostępnione przez nas zdjęcia.
Zmiana trybu polega na zmianie ułożenia niewielkiego elementu, jakim jest rolka regulująca widoczna na zdjęciu. Należy ją przestawić o 90 stopni. Poprzez ten drobny zabieg zmieniamy docisk uszczelki.
Tryb zimowy występuje, gdy rolka (bolec) ustawiona jest grubszą stroną do uszczelki. W ten sposób należy ustawić wszystkie rolki występujące w oknie (jest ich kilka).
Nie należy się przejmować, jeżeli po zmianie trybu na zimowy, klamka zaczyna nieco ciężej pracować. Tak zazwyczaj dzieje się po dociśnięciu skrzydła do ramy okna.

 

 

Copyright © 2022 LWSM "Drzewiarz" w Ustrzykach Dolnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright © 2013. LWSM Drzewiarz w Ustrzykach Dolnych Rights Reserved.