Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
 • 1 O spółdzielni
  LWSM "Drzewiarz" powstała 11.09.1992 roku na bazie mieszkań zakładowych PPD "Ustjanowa". Zrzesza obecnie 640 członków mieszkających w 15 blokach wielorodzinnych o powierzchni użytkowej około 32 000 m2. Spółdzielnia zajmuje tereny o powierzchni 6,3 ha położone w dolinie rzeki Strwiąż oraz na zboczu Kamiennej Laworty, jednego ze szczytów Bieszczad.
 • 2 Gospodarka gruntami
  Zasoby mieszkaniowe Spółdzielni usytuowane są na gruntach w wieczystym użytkowaniu o łącznej powierzchni według stanu na 31.12.2011 i wynoszą 63.972 m2 . Poprzez podział geodezyjny gruntu w roku 2002 zostało wydzielonych 39 działek w Ustrzykach Dolnych i 1 działka w Solinie.
 • 3 Gospodarka zasobami
  Podstawą działalności LWSM ”Drzewiarz” jest eksploatacja własnych zasobów mieszkaniowych obejmujących lokale mieszkalne. Spółdzielnia posiada 15 bloków zlokalizowanych w dwóch punktach miasta, oraz 1 budynek w Gminie Solina . Ogólna powierzchnia zasobów mieszkaniowych na dzień 31.12. 2011 rok wynosiła 31.503.01 m2 .
 • 4 Rewitalizacja
  Celami rewitalizacji są: przezwyciężenie kryzysu społecznego i zastoju gospodarczego, rozwiązywanie problemów społecznych (w tym walka z patologiami społecznymi), ponowne uruchomienie na danym obszarze procesów rozwoju społeczno – gospodarczego.
 • 5 Gospodarowanie odpadami
  Lokatorsko - Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Drzewiarz przypomina mieszkańcom o konieczności aktualizowania danych dotyczących ilości osób zamieszkałych w lokalu mieszkalnym podanych w deklaracjach dotyczących opłat za wywóz śmieci. Aktualizację deklaracji należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od momentu, gdy zmieniła się liczba osób zamieszkałych.
baner

Aktualności

Odśnieżanie balkonów i parapetów

b_150_188_16777215_00_images_odsniezanie-balkonu-odsniezanie-tarasu-819x1024.jpgW związku ze zbliżającym się okresem zimowym, Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Drzewiarz" w Ustrzykach Dolnych, zwraca się z prośbą do mieszkańców o systematycznie odśnieżanie balkonów i parapetów.
Śnieg na balkonie nie powinien długo na nim zalegać. Warto go regularnie usuwać ponieważ:
 
 1. zalegająca, grubsza warstwa śniegu może doprowadzić do zawilgocenia ściany, do której przylega balkon;
 2. nie usuwając śniegu narażamy płytki balkonowe i konstrukcję balkonu na destrukcyjne działanie zamarzającej wody.
  Powtarzające się cykle rozmarzania i zamarzania wody wynikające ze zmiany temperatury w ciągu dnia i nocy, mogą zaszkodzić ceramicznej okładzinie. Woda, która dostaje się przez najmniejsze ubytki w fugach i pęknięcia w płytach, zwiększając swą objętość podczas zamarzania będzie prowadziła do dalszych uszkodzeń płytek i niszczenia płyty balkonowej.
 
Odśnieżanie balkonu i zewnętrznych parapetów może uchronić nas przed wieloma problemami i kosztownymi naprawami.
Copyright © 2022 LWSM "Drzewiarz" w Ustrzykach Dolnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Copyright © 2013. LWSM Drzewiarz w Ustrzykach Dolnych Rights Reserved.